Adopce na dálku

Adopce na dálku je jedna z možností sponzorování. Jedná se o sponzoring (adopci) jednoho určitého koníka v útulku. Vždy se jedná o koně, který z nějakých důvodů bude zůstávat v útulku trvale,např.kvůli trvalým následkům po týrání. Protože pro ostatní koně se po vyléčení hledá nový vhodný majitel, který se bude o tohoto koně dobře starat a dá mu vše, co je potřeba, nabízíme k adopci na dálku právě jen naše „útulkové trvalky“. Ne že by u nás strádali, ale samozřejmě každý penízek je v péči o tyto koně k dobru, protože léčit a zmírnit následky po týrání je finančně velmi nákladné a tito koně potřebují zvýšenou péči či přísun speciálních vitamínů či léků trvale. Pro dálkovou adopci jsou vhodni tito útulkoví koníci.

Slepá Ester, závodní klusačka, která oslepla následkem úrazu na závodní dráze, kdy byla špatně navedena a narazila hlavou do sloupu. Měla proraženou lebku a poškozené oční nervy. Ester přijela 25.11.2004 od paní Kostrouchové z Tuškova u Kašperských Hor, kde byla s ostatními koňmi zabavena v exekuci. Ester se u nás rychle aklimatizovala a adoptovala Vatíka, který po příchodu velmi potřeboval mámu. Ester chodí bez problémů pod sedlem, většinou jen v kroku, ale když jde na vyjížďku více koní, bez problémů si zakluše.

Dalším naším případem je Vat. Vatík je 2 a půl roku starý anglický plnokrevník, s perfektním původem a dostihovými předky, bohužel byl týraný od hříběte. Do útulku se dostal před Vánocemi 2004 v opravdu zoufalém a zbědovaném stavu-špatně srostlá zlomenina zadní nohy, křivá pánev a kyčle, záněty všech kloubů, takže nemohl téměř chodit, celkový vývoj o rok opožděn, vyhřezlý konečník. Byla nutná okamžitá operace a celé Vánoce Vat bojoval o život. Ale přes všechno utrpení co zažil, je Vatík velký bojovník a tak se se smrtí rval jako kůň a nemínil svůj život jen tak vzdát. A nakonec vyhrál, operovaný konečník se zahojil a Vat začal růst, sílit a doháněl u nás ztracené dětství. Okamžitě po příjezdu adoptoval za svoji mámu Esterku, která ho rovněž bere za svého nezdárného syna . I když Vat nikdy nebude normální a zdravý kůň, na to jsou následky po týrání příliš velké, i psychicky bude stále takovým rozverným velkým hříbětem, vybojovaný život se mu zalíbil natolik, že jsme ho uličníka museli nechat v červnu vykastrovat. Operaci zvládl naprosto bez problémů a má se čile k světu, občas zlobí, ale jsme rádi, že si život tak užívá. Vat miluje lidi a děti a neodolá možnosti se ukazovat a předvádět. Je to takový náš kašpárek.

Také máme velkou radost z léčby 8 letého valacha Maxe (Samson), kterého jsme vykoupili od překupníka koní 9.4.2005. Max je nádherný závodní parkurový kůň, který trpí rakovinou kůže. Ta se projevila nádorem na hlavě. Když Max do útulku přišel, byl už zanedbaný nádor na pravé tváři veliký jako lidská hlava a podle veterinářů už byl neoperabilní. Maxe léčí MVDr.Jan Chvátal z Prahy, který se radil s veterinární fakultou v Brně a s odborníky v Anglii, jak nejlépe nádor odstranit. Nakonec se podařilo vymyslet vakcínu, která má nádor zničit. V současné době má Max za sebou 7 cyklů těchto injekcí(v každém cyklu dostane najednou 4 injekce), které se píchají přímo do nádoru, proto se Max musí vždy uspat. Výsledek léčby předčil naše očekávání. Dnes je z nádoru jen malá boule na Maxově tváři a protože ho ještě čekají další cykly injekcí, měla by i tato boule úplně zmizet a Max by měl být naprosto zdráv. Nebýt našeho zásahu a vykoupení Maxe od majitele, byl by již dávno poražen na jatkách. Max bude v útulku zůstávat i po vyléčení, protože nikde není jistota, že se nádor neobjeví za nějakou dobu znovu. Možná se nikdy již objevit nemusí, ale nelze to tvrdit na 100%. Proto chceme mít Maxíka raději na očích, aby se v případě potřeby dalo okamžitě zasáhnout.

Další adeptkou je klisna Linda, ČT, 11let. Linda v útulku porodila 21.5.2005 své první hříbátko a Linda u nás bude podle přání majitelky zůstávat trvale. I ona si prožila nepěkné období a proto si bude v útulku užívat klidného života.

Chci se stát kmotrem

Vyplňte a odešlete tento formulář. Co nejdříve se s Vámi spojíme k projednání podrobností. Děkujeme

Chci adoptovat

 (napište zde číslici sedm)

Darovací smlouva ve formátu .doc ke stažení

 

Tyto stránky jsou určeny těm, kteří neodvrátí hlavu od utrpení a strádání opuštěných a týraných zvířat a snaží se věnovat své síly a často nemalé prostředky na pomoc ostatním živým bytostem.