MUZEUM VENKOVSKÝCH ŘEMESEL

V muzeu jsou zastoupena tradiční venkovská řemesla a činnosti používané v každodenním a celoročním koloběhu života na statku. Vrátíte se do doby našich prababiček a pradědů žijících a hospodařících na venkovských statcích, kdy se vše dělalo ručně nebo se spoléhalo jen na koňskou sílu. Objevíte zde zapomenutou krásu ruční výroby a starých řemesel jako je předení vlny na kolovratu nebo ruční výroba másla, uvidíte polní stroje za koně atd. Prohlídky muzea jsou s průvodcem a výkladem k jednotlivým exponátům.

Muzeum najdete na statku areálu koňského útulku S.O.S. Život pro koně v Miřkově u Horšovského Týna. Po shlédnutí muzea si můžete prohlédnout i zvířecí osazenstvo klasického českého statku a po domluvě ochutnat čerstvě nadojené mléko nebo domácí tvaroh a sýr. Na koních jsou možné vyjížďky do krásné přírody CHKO Sedmihoří, v létě můžete vyzkoušet plavení koní nebo můžete přenocovat a vyzkoušet si na víkend či dovolenou život na statku. Pro romantiky máme novinku-spaní na voňavém seně přímo nad koňskou stájí.

Muzeum venkovských řemesel

 

 

Tyto stránky jsou určeny těm, kteří neodvrátí hlavu od utrpení a strádání opuštěných a týraných zvířat a snaží se věnovat své síly a často nemalé prostředky na pomoc ostatním živým bytostem.