Kontroly adoptovaných pejsků

Kontroly v nových rodinách adoptovaných pejsků jsou důležitou součástí práce v útulku. Bohužel až do nedávné doby zde nebyl nikdo konkrétně vyhrazený na tuto činnost, takže kontroly prováděli dobrovolníci ve svém volném čase. Z toho důvodu nebyla této činnost věnována taková pozornost, jakou by si zasloužila. To se změnilo zhruba před 2 měsíci. Nastoupila jsem do útulku a náplní mé práce se staly právě kontroly adoptovaných pejsků a řešení případů týrání zvířat, ale o tom jindy.

Při kontrolách našich pejsků jsem se vždy setkala s velmi příjemným a vstřícným jednáním jak ze strany nových majitelů, tak i pejsků samotných. Všichni pejsci, které jsem zatím měla možnost vidět byli naprosto v pořádku, na první pohled bylo vidět,že v nové rodině jsou spokojeni jak oni, tak jejich noví páníčci.

Jeden příklad za všechny: jedná se o fenku křížence knírače jménem Petra. Dnes Petra bydlí na Košutce v nové rodině, která ji velmi miluje. Kromě Petry je v rodině ještě fenka Ťapka, velmi mazlivý malý kříženec neurčité rasy, také adoptovaná z našeho útulku. Petru si majitelé vzali aby Ťapce nebylo doma smutno a měla kamarádku. I když Ťapka měla doma vše po čem psí dušička touží,přece jen kamarádovi nebo kamarádce vlastního druhu se nic nevyrovná. Přestože Ťapka byla v rodině jako první a je větší a silnější než Petra, hlavou tohoto dua je Petra a Ťapka to toleruje. Jak nám majitelé sdělili, obě jsou velmi přítulné,mazlivé a poslušné. Na procházky chodí bez vodítka,protože obě fenky si své nové pány velmi dobře hlídají, jakoby si říkaly-“kde jinde bychom se měly tak dobře.“ V tomto případě je vše naprosto v pořádku, jako v převážné většině ostatních případů a jak na straně majitelů „holek“, tak na straně pejsků samotných je vidět, že by ani jedni neměnili za nic světě. A tak to má být.

Tak to byla trocha informací o „novém odvětví“ naší práce s pejsky a příště se podíváme třeba na případy týrání zvířat a jejich řešení.

B.Filipová

13. 4. 2007 | admin | Příspěvky a články


Komentuj takéEmail nebude publikován.

 

Tyto stránky jsou určeny těm, kteří neodvrátí hlavu od utrpení a strádání opuštěných a týraných zvířat a snaží se věnovat své síly a často nemalé prostředky na pomoc ostatním živým bytostem.